sjezdové lyže BLIZZARD Quattro 7.4 Ti, black/antrhacite, 17/18 + vázání TCX 12 DEMO, 17/18

Značka: BLIZZARD
17 599 Kč –40 %
7.4 ti
17 599 Kč –40 % 10 599 Kč

Zvolte variantu

Jedny lyže pro všechny sněhové podmínky! Univerzální all-roundové lyže, ideální pro všechny výkonnostní sportovní lyžaře, kteří preferují střední až vysokou rychlost jízdy a nejčastěji krojí střední oblouk. Jádro je ze sendvičové dřevěné konstrukce, navíc s dvojitou titanovou a sklolaminátovou výztuhou. Podrží vás na sjezdovce v jakékoliv situaci, na ledě i v měkkém odpoledním sněhu.

Detailní informace

Velikost: 162
Odeslání do 3 dnů
17 599 Kč
10 599 Kč

Detailní popis produktu

Jedny lyže pro všechny sněhové podmínky! Tak se dá popsat tento model. Univerzální all-roundové lyže, ideální pro všechny výkonnostní sportovní lyžaře, kteří preferují střední až vysokou rychlost jízdy a nejčastěji krojí střední oblouk. Jádro je ze sendvičové dřevěné konstrukce, navíc s dvojitou titanovou a sklolaminátovou výztuhou. Podrží vás na sjezdovce v jakékoliv situaci, na ledě i v měkkém odpoledním sněhu. Špičková technologie Suspension v kombinaci s unikátním IQ systémem mají za následek, že se při lyžování méně nadřete, lyže absorbují nežádoucí vibrace a vy díky tomu budete mít v jízdě lepší kontrolu a stabilitu, i na tvrdém povrchu.

Šířka lyží ve středu je 74 mm, což zajišťuje opravdovou univerzálnost těchto lyží. Nejlépe uplatníte jejich schopnosti na upravená sjezdovce, ale ani odpolední rozbitý terén nebo čerstvě napadnutý sníh není žádný problém. Sendvičové dřevěné jádro spolu s dvojitým titanovým a sklolaminátovým zesílením zajištuje plynulý průhyb i pro jezdce s vyšší váhou a agresivnějším stylem jízdy. Díky 4 mm Rockeru je nasazení do oblouku jednodušší i v náročnějších sněhových podmínkách. Zároveň mají výbornou kontrolu pří jízdě v oblouku, i na ledovém povrchu. V neposlední řadě nabízí technologii Suspension - polyamidová struktura spojená s elastickým pružícím systémem. Výsledkem je méně námahy při lyžování, méně vibrací, lepší kontrola a stabilita na tvrdém povrchu. Boční hrana je 75% sidewall pro vyšší torzní tuhost a také lepší přenos síly na hranu

Vázání je vyvinuto od světoznámé značky Marker speciálně pro lyže Blizzard se systémem IQ.

Technologie: IQ suspension dřevěná sendvičová konstrukce, dvojité titanové a sklolaminátové zesílení, Quattro technologie, DuraTec, 75% side wall

Použité technologie:

IQ Composite 

IQ je první a jediný systém vázání, který tvoří homogenní celek mezi lyží a vázáním. Kolejnice vázání, je součástí konstrukce lyže, není nijak dodatečně vlepována nebo šroubována do lyže. Výhodou pro lyžaře je méně námahy při lyžování a nižší hmotnost setu. Vázání je namontováno na lyži vždy pouze jedním středovým šroubem což zajišťuje přirozeně plynulý průhyb, přímý a precizní přenos sil na hranu.

Rocker 4mm

4mm Rocker, prohnutí lyže s přizvednutím na špičce a s camberem od středu až po patu lyže. Důraz je kladen na snadné zahájení oblouku, lyže jsou snadněji točivé a odpouští nedostatky v technice jízdy, zachovává si perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro sportovní lyžaře.

Sidewall 75%

75% Sidewall zabudovaný do konstrukce lyže má následující výhody:

 • Vyšší přenos sil na hrany lyží = držení hran na zledovatělém terénu
 • Stálý tlak na hranu podél celé délky lyže
 • Větší stabilita celé konstrukce
 • Dokonalá kontrola nad lyží
 • Maximální carvingová výkonnost

Konstrukce 75% Sidewall je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují závodních rychlostí, ale preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným 75% použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.

Suspension

Suspension je polyamidová struktura zabudovaná do konstrukce lyže, která je spojená s elastickým pružícím systémem.

Výsledkem je:

 • Méně námahy při lyžování
 • Méně vibrací
 • Dynamičtější lyže - lepší kontrola
 • Větší záběr hrany - lepší stabilita na tvrdém povrchu


Dura-Tec

Dura-Tec zajišťuje, že každý detail lyže je navržen tak, aby maximalizoval její pevnost, odolnost a životnost.

 • Hliníkové ochranné špičky chrání celou špičku lyže
 • Vysoce odolný strukturovaný povrch proti poškrábání, který prodlužuje životnost povrchu lyže. Silnější vrchní fólie s povrchovou úpravou je o 20% silnější než je standard na trhu
 • Kratší kolejnice IQ systému jsou méně vystaveny zásekům ocelových hran
 • Maximální 3D Radius na hraně vrchní vrstvy lyže umožňuje vyhnout se škrábancům a seknutím
 • Nově navržený chránič patky lyže má 75% vyšší odolnost v testu nárazu


Spaceframe 3D

Spaceframe 3D je speciální odlehčená 3D vrstva vyrobená z titanu. Zajišťuje optimální přenos sil na hrany, maximální torzní pevnost a vysokou stabilitu. 3D flex zóny optimalizují průhyb, odlehčují konstrukci lyže a usnadňují točivost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní sjezdové lyže
camber/rocker: 4 mm rocker
cílová skupina: výkonnostní sportovní lyžaři
délka(cm)/rádius(m): 150/11.5, 156/12.5, 162/13.5, 168/14.5, 174/16, 180/17.5
doporučené délky k výšce postavy: - 15 až - 5 cm
parametry lyže: 118-74-101 mm, rádius 16 m 174 cm
rychlost jízdy: vysoká až velmi vysoká
technologie: IQ suspension dřevěná sendvičová konstrukce
terén: 70% upravený/30% neupravený terén

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: